Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury

Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury

Wiele jest książek edukacyjnych, które rozwijają zdolności poznawcze wśród dzieci. Są jednak takie, które przyciągają nie tylko swoją treścią, ale również świetnie odwzorowanymi schematami i rysunkami, które zarówno kolorem jak i strukturą przyciągają wzrok młodych czytelników. Jedną z takich pozycji jest seria książeczek pt. Opowiem Ci, mamo. Ta, wydawane z myślą o najmłodszych, seria, pozwala, aby młody czytelnik mógł podziałać wyobraźnią. Z resztą sam tytuł mówi wiele, każde dziecko bowiem chciało by same opowiadać o tym, czego się nauczyło. Tania Książka – Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury, to jedna z pozycji, która z pewnością spodoba się dzieciom. Napisana i narysowana z myślą właśnie o nich, będzie świetnym prezentem i pretekstem do rozwijania zainteresowań wśród milusińskich.

Co dziecko znajdzie w środku?

Opowiadanie i ilustracje autorstwa Emilii Dziubak to doskonałe połączenie porcji wiedzy i zabawy. Autorka zgrabnie przedstawia historię zwierząt, które niegdyś zamieszkiwały ziemię. Dzieci uczą się zatem, co cechowało Tyranozaura, gdzie spotkać można Mezozaura lub jak wyglądali władcy przestworzy. Dzieci dowiedzą się również, że w czasach, kiedy naszą planetę zamieszkiwały olbrzymie gady, żyły również inne zwierzęta, które im towarzyszyły.

Dzięki temu, że treści są ławo przyswajalne, a autorka nie przytłacza różnymi informacjami, książka doskonale sprawdzi się jako pierwszy podręcznik do odkrywania ziemi dla najmłodszych. Lektura dedykowana jest wszystkim dzieciom w wieku od 2 do 6 lat, choć sprawdzi się również dla czytelników nieco starszych. A książka to nie tylko same informacje. Sama treść zaczyna się opowieścią o Kudłaczu – człowieku niezwykle odważnym, który przeniósł się w czasy ogromnych gadów. To dzięki niemu dziecko dowie się kilku przydatnych informacji na temat ówczesnego życia na ziemi.

Jak książka rozwija wyobraźnię?

Książka rozwija wyobraźnię dziecka nie tylko w sposób sensoryczny. Dzięki licznym rysunkom, dzieci są w stanie wyobrazić sobie, jak mogła wyglądać ówczesna planeta. Jest to i ciekawe i odkrywcze, móc choć na chwilę przenieść się do czasów, które są niebywale odległe. Tylko dzięki odkryciom jesteśmy w stanie poznać choć cząstkę tej interesującej części historii. Nic tak nie rozwija jak świadomość, że otoczenie nie zawsze wyglądało tak jak teraz a najbliższa okolica mogła być miejscem zamieszkania prehistorycznych gadów. To tylko wzmacnia chęć dalszego poznawania, więc książka idealnie nadaje się jako lektura dla najmłodszych.