Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury – ciekawa książka

Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury – ciekawa książka

Dziecko powinny mieć stale dostarczane bodźce, aby rozwijać się i poznawać coraz to nowe rzeczy. Jednym z naturalnych procesów ich dorastania jest odkrywanie tego, co do tej pory było obce, niejasne, niezrozumiałe. Jedną z form, która rozwija najbardziej jest książka i całe dobro, które daje. Oczywiście, książka musi być dostosowana do wieku, aby móc jasno trafić do małych czytelników. Jedną z takich książek jest pozycja autorstwa Emilii Dziubak, pt. Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury (https://www.taniaksiazka.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-dinozaury-emilia-dziubak-p-909097.html), która łączy wszystko to, co najlepsze: wiedzę, zabawę i instynkt odkrywcy. Książka, która liczy 28 stron to idealny podarunek dla każdego dziecka. Dedykowana i pisana z myślą o najmłodszych, znajdzie swoich amatorów również u dzieci w wieku szkolnym.

Co mali czytelnicy odkryją w środku?

Słowo odkryją, jest tutaj zdecydowanie na miejscu. Mali czytelnicy bowiem zamienią się w mini odkrywców, aby spenetrować prehistoryczne czasy, w których żyły olbrzymie gady i inne istotny, które im wówczas towarzyszył. Odkrywanie poprzez treść, którą autorką zgrabnie dozuje, jest tutaj idealnym sposobem na zaciekawienie małych odkrywców. Zaszczepienie takiego instynktu to zadanie rodziców – książka ta jednak jest na tyle przejrzysta, bogata w rysunki, treść, świetnie skrojona, że nie trzeba do niej specjalnie namawiać.

A całą kanwą tych treści, które dziecko będzie przyswajać, jest podróż głównego bohatera – Kudłacza, który z chęci poznania, niebywałej odwagi i instynktu odkrywcy, przenosi się właśnie do czasów, w których żyły olbrzymie gady. To dzięki niemu, przez kolejne 28 stron, mali czytelnicy będą mieli okazję poznać życie na ziemi sprzed setek milionów lat. Niewyobrażalny kawał czasu, zwłaszcza dla tak małego odkrywcy pozwoli mu jednak zainteresować się, już nie tylko danym gatunkiem treści, ale w ogóle, odkrywania tego, co do tej pory było obce.

Książka jako źródło wiedzy

Książka to doskonałe źródło wiedzy. Lektura, taka jak ta, to idealne połączenie zabawy i doświadczenia, która, szczególnie małym dzieciom, jest tak potrzebna. Książka to doskonały nauczyciel, nie zmusza bowiem do czegoś, czego dziecko nie chce, ma jednak taką moc sprawczą, że z czasem nawet najbardziej zatwardziały młody czytelnik, rozwinie w sobie potrzebę odkrywania. To również doskonała propozycja dla rodziców – nic tak nie zachęca dziecko i nie rozwija jak czytanie. To idealne remedium na współczesne czasy, w których często rządzą cyfrowe nośniki i treści, których dziecko powinno mieć dawkowane jak najmniej.